Dnia 6 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs na tzw."eko-szopkę". Wpłynęły do nas piękne, czasem wręcz fantastyczne prace, pokazujące, jak bardzo potraficie być kreatywni, pracowici i proekologiczni. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy . A oto zwycięzcy (nagrody otrzymają wkrótce):

I miejsce: Marta Kotlik z klasy III d

II miejsce: Nadia Chojnowska z klasy III d

III miejsce: Łukasz Malecki z klasy III a

4 grudnia obył się coroczny Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci TOMITA CUP. Wzięło w nim udział 300 zawodników z 17 klubów.
Świetnie spisała się nasza elbląska 34 osobowa reprezentacja klubu UKS KOSAI JUDO zdobywając 25 medali. Wśród zawodników był uczeń naszej szkoły - debiutant Wiktor Dąbrowski (kl. Id), który zajął V miejsce w swojej kategorii.

Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji zawitało u nas mnóstwo pluszaków. Przekażemy je dla chorych dzieci.
Dziękujemy.
Samorząd Uczniowski

II edycja Konkursu fotograficznego "Elbląg w czerech porach roku - jesień". Piękne zdjęcia jesieni w wykonaniu naszych uczniów.

Gratulacje za zajęcie I miejsca.

organizator Joanna Nowak

Dziesięciu uczniów naszej szkoły otrzymało jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Elbląg dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Gminy Miasta Elbląg, za wysokie wyniki oraz sukcesy edukacyjne osiągnięte w szkole w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021:

10-ego listopada uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki spektakl poświęcony 123-ciej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Artyści opowiedzieli i wyśpiewali historię najważniejszych wydarzeń w dziejach  naszej ojczyzny. Dzień  11 LISTOPADA  jest wyjątkowym świętem, o którym powinni  pamiętać wszyscy Polacy. Odwaga, bohaterstwo, poświęcenie życia dla ojczyzny to idee czasów, kiedy Polska była pod zaborami. Dzisiaj patriotyzmem jest to, że znamy historię naszego kraju oraz symbole Polski, obchodzimy święta narodowe, wywieszamy flagę, znamy na pamięć Mazurek  Dąbrowskiego  i inne pieśni patriotyczne oraz jesteśmy uczciwymi  i dobrymi  ludźmi.

W piątek 5.11.21 roku odbyła się wspaniała uroczystość- pasowanie uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to zawsze wzbudza wiele emocji, ale mimo lekkiego stresu dzieci wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi zadaniami - próbą wiedzy, śpiewu oraz sprawności i rozumu, pokazując tym samym, że są już gotowe do zostania pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uczniowie klasy 2d powitali naszych pierwszaków wspaniałym występem artystycznym, zaś uczennice klasy 3b jako najstarsze na naszym korytarzu przywitały uczniów klas pierwszych ciepłymi słowami i życzeniami.

W dniu 20 października 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie DO HYMNU - IV EDYCJA.
To ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych pod zwierzchnictwem Narodowego Centrum Kultury organizowany w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2022.

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w konkursie organizowanym przez Biedronkę "Szkolne Przygody Gangu Swojaków". Celem konkursu było pokazanie dzieciom piękna natury. Zadaniem było wykonanie mapy małej ojczyzny. Dzieci wykonały mapę Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Uczniowie wraz z wychowawczynią dziękują p. Małgosi i p. Agnieszce za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Dnia 15 października odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego  dla klas VII-VIII „Uzbrojenie w trakcie ii wojny światowej”. Spośród złożonych prac nagrodzono cztery, przedstawiające wybrany rodzaj uzbrojenia stosowany podczas II wojny światowej wraz z krótką notą informacyjną.

Miejsce I – Nikola Kwiecień – klasa VIII c
Miejsce II – Katarzyna Korzeniowska – klasa VIII a
Miejsce III ex aequo – Kornel Błaszczyk – klasa VIII c
                                 - Aleksandra Gzela – klasa VII d

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.