8 października 2021 roku odbyło się uroczyste podsumowanie akcji ekologicznej pod nazwą „Dbamy i Mamy”.

Uroczystość zainaugurowała Pani wicedyrektor Marzena Otłowska, która nawiązała do wieloletniej tradycji naszej szkoły związanej z promowaniem postaw proekologicznych wśród młodszych i starszych. Dzień ekologii świętujemy od dziewięciu lat. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły do dbałości o środowisko przyrodnicze wokół nas.  Podczas uroczystego rozpoczęcia „Dbamy i Mamy” uczniowie klas 0 – VII obejrzeli wszystkie prace wykonane przez naszych podopiecznych.

Uczestniczyli w zabawach ekologicznych: tworzyli plakat na starych koszulkach oraz Ekostworka z nieużywanych materiałów. Wszyscy, wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Mamo, tato wolę wodę” i przemaszerowaliśmy po szkole. Na koniec marszu dzieci dostały butelkę wody oraz jabłko. Później wszyscy wyszliśmy na Orlika i odbyły się zawody sportowe. Był bieg z 5l butelką wody, sztafeta z piłeczką pingpongową i wyścigi wszystkich uczniów. Na koniec imprezy podsumowano konkursy: plastyczny pt. „Eko-stworek” oraz Eko - plakat wykonany na koszulkach.. Nagrodzono wszystkie klasy, które wspaniale włączyły się w odchody Ekospartakiady. Nagrody indywidualne oraz zestawy gier dla klas, które otrzymali zostały ufundowane przez Hipermarket E. Leclerc i wręczone przez panią Magdalenę Krzykowską. Nagrodą główną, przekazaną na ręce pani Joanny Śnigier, był Laptop z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

Jak co roku miło spędziliśmy czas w gronie społeczności szkolnej i lokalnej. Tegoroczny program „Dbamy i Mamy” obfitował w wiele konkursów tematycznych, ciekawe zadania połączone z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Ponadto wygłoszono pogadanki o oszczędzaniu wody i plastiku, przeprowadzono lekcje o ochronie środowiska, rozwiązywano quizy oraz oglądano film o segregacji odpadów.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę, a sponsorom za nagrody!

Dziękujemy organizatorom: pani Joannie Deptule, pani Ewie Kotlik, panu Tomaszowi Sambor, pani Joannie Śnigier i pani Justynie Gesek.