Zebrania i Konsultacje dla Rodziców.

Gramy!
Zaczynamy już 10 stycznia!
Jak co roku zapraszamy do udziału w Orkiestrze w naszej szkole! Liczymy na wsparcie rodziców i przyjaciół szkoły!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcja Szkoły składa:

życzenia spokojnych, śnieżnych,

niezwykle rodzinnych i ciepłych

świątecznych dni

oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2022

wszystkim Rodzicom, Pracownikom Szkoły i Uczniom.

Szkoła Podstawowa nr 16 e Elblągu uzyskała Certyfikat "Przyjaciel Dziedzictwa Kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca Pamięci Narodowej" w wojewódzkim konkursie "Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy" zorganizowanym przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Stowarzyszenie Gmin "Polskie zamki gotyckie".

Drodzy Państwo,
Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy szkoły

Dnia 10.12 podsumowaliśmy działania w ramach Akcji „Szlachetna Paczka”. Państwa pomoc i wsparcie na nasze prośby, jak zawsze przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwa wielkim sercom zebraliśmy kwotę niemalże 1.500,00 zł. oraz dary materialne (środki czystości, higieniczne, artykuły spożywcze i wiele, wiele innych).

Zakupiliśmy wszystkie trzy potrzeby kluczowe w tym między innymi lodówkę, oraz pozostałe potrzeby rodziny wskazane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, a co najważniejsze zrealizowaliśmy wszystkie potrzeby i marzenia dzieci.

Konsultacjach dla Rodziców odbędą się 16.12.2021 w godz.16.00 -18.30.

Podczas nadchodzących Świątecznych Spotkań Elblążan nie tylko spotkamy się na starówce, posłuchamy kolęd, czy zrobimy świąteczne zakupy. Po rocznej przerwie wraca również zbiórka rzeczowa i finansowa z przeznaczeniem dla elbląskich zwierzaków: psów i kotów.

Zbiórkę realizuje Urząd Miejski w Elblągu wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz wolontariuszami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Dnia 6 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs na tzw."eko-szopkę". Wpłynęły do nas piękne, czasem wręcz fantastyczne prace, pokazujące, jak bardzo potraficie być kreatywni, pracowici i proekologiczni. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy . A oto zwycięzcy (nagrody otrzymają wkrótce):

I miejsce: Marta Kotlik z klasy III d

II miejsce: Nadia Chojnowska z klasy III d

III miejsce: Łukasz Malecki z klasy III a

4 grudnia obył się coroczny Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci TOMITA CUP. Wzięło w nim udział 300 zawodników z 17 klubów.
Świetnie spisała się nasza elbląska 34 osobowa reprezentacja klubu UKS KOSAI JUDO zdobywając 25 medali. Wśród zawodników był uczeń naszej szkoły - debiutant Wiktor Dąbrowski (kl. Id), który zajął V miejsce w swojej kategorii.

Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji zawitało u nas mnóstwo pluszaków. Przekażemy je dla chorych dzieci.
Dziękujemy.
Samorząd Uczniowski