ŚWIETLICA SZKOLNA

Elżbieta Wichrowska

Sylwia Wrońska

Klaudia Zdaniukiewicz

Świetlica w naszej szkole funkcjonuje w systemie dziennym i popołudniowym.
Świetlica dzienna pracuje w godzinach 6:00 – 16:30 a świetlica popołudniowa w godzinach 14:00 – 18:30.

Dysponujemy trzema pomieszczeniami – salą do odrabiania prac domowych, salą zabaw oraz stołówką szkolną. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny i audiowizualny, liczne pomoce dydaktyczne oraz atrakcyjne gry i zabawki.

Aby urozmaicić czas naszym podopiecznym oraz rozwijać ich pasje i umiejętności realizujemy następujące zajęcia:

·         Muzyczno-taneczne

·         Profilaktyczne

·         Plastyczno-techniczne

·         Czytelnicze

·         Sportowo-ruchowe

·         Kulinarne

·         Ekologiczno-prozdrowotne

·         Gry i zabawy logiczne

·         Pomagamy naszym uczniom w odrabianiu prac domowych

Od kilku lat prowadzimy prężnie działający Klub Gier Planszowych który angażuje całą społeczność świetlicową .

Mając na uwadze wszechstronny rozwój naszych podopiecznych i doposażanie bazy świetlicowej a także organizowanie ciekawych zajęć realizujemy i tworzymy liczne programy edukacyjne i grantowe takie jak:

·         Przygody Kota Ciepłosława

·         Mamy kota na punkcie mleka

·         Pokonujemy Bariery Ucząc się i Bawiąc

·         Od projektu do efektu

·         Uniwersytet dzieci – mali inżynierowie

·         Zdrowo jem, więcej wiem

Przy świetlicy szkolnej funkcjonuje także stołówka. Obiady dwudaniowe wydawane są w czterech turach obiadowych w godzinach 12:10-13:50 aby nasi uczniowie mogli jeść bez pośpiechu w higienicznych warunkach. Dodatkowo dla dzieci objętych opieką świetlicy popołudniowej przygotowywane są kolacje, które są wydawane o godzinie 17:30.

Jadłospis układany jest na podstawie zasad zdrowego i racjonalnego żywienia uczniów w wieku szkolnym. Aby wdrażać naszych uczniów do podejmowania zdrowych wyborów żywieniowych prowadzimy otwarty bufet sałatkowy w którym każdy uczeń może sam zadecydować jakich warzyw lub owoców chce spróbować. Przynajmniej raz w tygodniu serwowane są zdrowe desery w formie musów, jogurtów, soków owocowych z różnymi dodatkami a także ciasta własnego wypieku. Raz w miesiącu uczniowie naszej szkoły mają możliwość oddania głosu na obiad dnia – głosując na swoje ulubione pozycje wybierają menu na jeden dzień żywieniowy.